Pondelok, 25. september 2023
Slnečno  20 °C
Mimoriadne správy

Rusi schválili zákaz zmeny pohlavia, snažia sa tým chrániť tradičné hodnoty krajiny

 Webnoviny  19. júl 2023  77  
Rusi schválili zákaz zmeny pohlavia, snažia sa tým chrániť tradičné hodnoty krajiny

19.7.2023 (SITA.sk) - Horná komora ruského parlamentu v stredu jednomyseľne schválila návrh zákona, ktorý zakazuje zmeny pohlavia. Zákonodarcovia zároveň odoslali túto legislatívu na podpis vodcovi Vladimirovi Putinovi.

Tento krok rozširuje snahu Kremľa „chrániť“ to, čo považuje za tradičné hodnoty krajiny. Návrh zákona, ktorý už predtým schválila dolná komora, zakazuje akékoľvek „lekárske zásahy zamerané na zmenu pohlavia osoby“, ako aj zmenu pohlavia v úradných dokumentoch a verejných záznamoch. Jedinou výnimkou bude lekársky zásah na liečbu vrodených anomálií.

Zákon taktiež ruší manželstvá, v ktorých jedna osoba „zmenila pohlavie“, a bráni transrodovým ľuďom stať sa pestúnmi alebo adoptívnymi rodičmi.

Zákonodarcovia vykresľujú toto opatrenie ako ochranu Ruska pred „západnou protirodinnou ideológiou“, pričom niektorí označujú zmenu pohlavia za „čistý satanizmus“.Viac k témam: LGBTQ, Rusko, Zmena pohlavia
Zdroj: SITA.sk - Rusi schválili zákaz zmeny pohlavia, snažia sa tým chrániť tradičné hodnoty krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.