Štvrtok, 11. august 2022
Prevažne slnečno  21,7 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci sa obávajú o osud zajatých obrancov z oceliarne Azovstaľ, má ich byť takmer dva a pol tisíc

 Webnoviny  22. máj 2022  37
Ukrajinci sa obávajú o osud zajatých obrancov z oceliarne Azovstaľ, má ich byť takmer dva a pol tisíc

22.5.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko tvrdí, že zajalo takmer 2500 ukrajinských bojovníkov z mariupoľskej oceliarne Azovstaľ. Obavy o ich osud vzrástli po tom, ako Moskvou podporovaný vodca separatistov v Doneckej oblasti Denis Pušilin vyhlásil, že budú čeliť tribunálu.

Rodinní príslušníci bojovníkov, ktorí patrili k rôznym vojenským a poriadkovým jednotkám, žiadajú, aby im boli priznané práva vojnových zajatcov a aby sa nakoniec vrátili na Ukrajinu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Ukrajinská vicepremiérka a ministerka pre reintegráciu dočasne okupovaných území Iryna Vereščuková v sobotu povedala, že Ukrajina „bude bojovať za návrat“ každého z nich.

Spomenutý Pušilin uviedol, že medzi zajatými bojovníkmi boli aj niektorí cudzí štátni príslušníci. Neuviedol však podrobnosti, no povedal, že určite budú čeliť tribunálu.

Ruskí predstavitelia a štátne médiá sa snažia vykresliť bojovníkov z Azovstaľu ako neonacistov a zločincov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinci sa obávajú o osud zajatých obrancov z oceliarne Azovstaľ, má ich byť takmer dva a pol tisíc © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.