Streda, 6. december 2023
Mimoriadne správy

Ukrajinci pri Bachmute pokračujú v ofenzíve, z obranných do útočných akcií prešli aj Rusi

 Webnoviny  31. október 2023  132  
Ukrajinci pri Bachmute pokračujú v ofenzíve, z obranných do útočných akcií prešli aj Rusi

31.10.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská armáda postúpila pri meste Bachmut v Doneckej oblasti na východe krajiny, konkrétne severovýchodne od obce Kurdiumivka, ktorá leží desať kilometrov juhozápadne od Bachmutu.

Viac o téme: Vojna na UkrajineInformuje o tom spravodajský web Kyiv Independent, ktorý cituje najnovšiu správu amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) o vývoji vojny na Ukrajine. Okrem toho dodatočné geolokačné zábery naznačujú, že ukrajinské sily mierne postúpili západne od obce Robotyne v Záporožskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Ukrajinský generálny štáb zopakoval, že armáda pokračuje v ofenzíve pri Bachmute oblasti v smere na Melitopoľ v Záporožskej oblasti. Rusko však posilnilo svoje jednotky v sektore Bachmutu a prešlo z obranných do útočných akcií, uviedol veliteľ ukrajinských pozemných síl generál Oleksandr Syrskyj.

Viac k témam: Bachmut, donecká oblasť, Melitopoľ, Robotyne, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci pri Bachmute pokračujú v ofenzíve, z obranných do útočných akcií prešli aj Rusi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.