Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Ukrajinci prekvapili rýchlym postupom. V Charkovskej oblasti oslobodili ďalšie územia a Rusom pripravujú „kotol“

 Webnoviny  10. september 2022  101  
Ukrajinci prekvapili rýchlym postupom. V Charkovskej oblasti oslobodili ďalšie územia a Rusom pripravujú „kotol“

10.9.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská armáda počas protiofenzívy v Charkovskej oblasti oslobodila spod ruskej okupácie už 2500 kilometrov štvorcových územia. V najnovšej aktualizácii o tom referuje americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajinské sily podľa inštitútu „pravdepodobne čistia vrecká dezorganizovaných ruských vojakov, ktorých prekvapil rýchly ukrajinský postup na Kupiansk, Izium a rieku Oskil“. ISW to zdôvodňuje tým, že počas ostatných 48 hodín sa objavilo viacero záberov zajatých ruských vojakov.

Ak sa Ukrajine podarí prerušiť ruské trasy severne a južne od Iziumu, pozície okupantov v oblasti by sa podľa ISW mohli zrútiť. Ak budú Ukrajinci úspešní, budú mať príležitosť vytvoriť tzv. kotol, čo vo vojenskej terminológii znamená, že takýto útok by „znehybnil“ nepriateľa a Ukrajinci by vykonali dvojité obkľúčenie ruských síl.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Charkov (fotografie)

Viac k témam: Charkov, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinci prekvapili rýchlym postupom. V Charkovskej oblasti oslobodili ďalšie územia a Rusom pripravujú „kotol“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.