Sobota, 10. december 2022
Mierne sneženie  1,5 °C
Mimoriadne správy

Karola III. oficiálne vyhlásili za nového britského kráľa (foto)

 Webnoviny  10. september 2022  50
Karola III. oficiálne vyhlásili za nového britského kráľa (foto)

10.9.2022 (Webnoviny.sk) - Britského kráľa Karola III. v sobotu predpoludním v Paláci svätého Jakuba v Londýne oficiálne vyhlásili za nového panovníka. Udialo sa tak na stretnutí Nástupníckej rady (Accession Council, pozn. red.). Karola III. na ceremónii sprevádza manželka Camilla a jeho syn a následník trónu, princ William, ktorý po ňom prevzal titul princ z Walesu.

Viac o téme: Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II.


O 11:00 miestneho času bude nasledovať hlavné verejné vyhlásenie z balkóna paláca. Na poludnie bude nasledovať ďalšie vyhlásenie v Kráľovskej burze v londýnskom City. V nedeľu na poludnie zas vyhlásenie o nástupe následníka na trón prečítajú v Škótsku, Severnom Írsku a Walese.

Na uznanie nového panovníka budú od času hlavného vyhlásenia v Paláci svätého Jakuba až do jednej hodiny po vyhlásení v Škótsku, Severnom Írsku a Walese vlajky vyvesené úplne. Potom ich znova zvesia na pol žrde v rámci smútku za zosnulou kráľovnou Alžbetou II.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II. (fotografie)

Viac k témam: Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II.
Zdroj: Webnoviny.sk - Karola III. oficiálne vyhlásili za nového britského kráľa (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.