Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  15 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci nestrácajú nádej, viac ako 78 percent občanov vidí budúcnosť krajiny optimisticky

 Webnoviny  21. december 2022  50  
Ukrajinci nestrácajú nádej, viac ako 78 percent občanov vidí budúcnosť krajiny optimisticky

21.12.2022 (Webnoviny.sk) - Viac ako 78 percent občanov Ukrajiny je optimistických, čo sa týka budúcnosti ich krajiny. Vyplýva to z prieskumu Kyjevského medzinárodného sociologického inštitútu (KIIS), o ktorom informuje portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNapriek vojne a sociálnym, ekonomickým a energetickým problémom, ktoré spôsobuje, je podľa prieskumu až 78,5 % respondentov optimistických v súvislosti s budúcnosťou Ukrajiny a 88 % vidí optimisticky budúcnosť svojej hromady, teda administratívnej jednotky tvorenej mestom, dedinou alebo viacerými dedinami a ich okolitým územím.


KIIS vykonal prieskum v októbri a novembri na vzorke dvetisíc respondentov z celej Ukrajiny, ktorí na otázky odpovedali telefonicky.Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Prieskum, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinci nestrácajú nádej, viac ako 78 percent občanov vidí budúcnosť krajiny optimisticky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.