Pondelok, 22. apríl 2024
Mimoriadne správy

Putin tvrdí, že vojna na Ukrajine je nevyhnutná a jedinou otázkou bolo, kedy sa to stane

 Webnoviny  21. december 2022  126  
Putin tvrdí, že vojna na Ukrajine je nevyhnutná a jedinou otázkou bolo, kedy sa to stane

21.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin v stredu povedal, že „je zrejmé“, že vojna na Ukrajine bola nevyhnutná. K jej vypuknutiu poznamenal, že je „lepšie dnes ako zajtra“, že k nej došlo. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Ukázalo sa, že strety s týmito silami vrátane Ukrajiny boli nevyhnutné. Jedinou otázkou bolo, kedy sa to stane,“ povedal počas stretnutia s predstaviteľmi ruského ministerstva obrany.

„Samozrejme, že vojenské operácie sú vždy spojené s tragédiou a stratami ľudí. Veľmi dobre tomu rozumieme a sme si toho vedomí. Ale keďže to bolo nevyhnutné, lepšie dnes ako zajtra,“ pokračoval.

Zopakoval, že ciele Ruska vo vojne na Ukrajine, ktorá pôvodne podľa plánov Moskvy mala trvať niekoľko dní, budú dosiahnuté.

Putin tiež povedal, že Rusko musí „pokračovať v podpore a zlepšovaní pripravenosti“ svojich jadrových zbraní a že Moskva nemá žiadne limity, čo sa týka financovania svojej armády. „Vláda dá všetko, čo armáda potrebuje,“ skonštatoval Putin.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin tvrdí, že vojna na Ukrajine je nevyhnutná a jedinou otázkou bolo, kedy sa to stane © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.