Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23,3 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci čakajú na vhodný moment a spustia ďalšiu protiofenzívu, Reznikov označil plán za veľmi jednoduchý

 Webnoviny  12. december 2022  119  
Ukrajinci čakajú na vhodný moment a spustia ďalšiu protiofenzívu, Reznikov označil plán za veľmi jednoduchý

12.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinské sily obnovia „aktívne protiofenzívne akcie“, keď zem zamrzne a „stane sa pevnejšia pre ľahší prechod vybavenia“. Ako referuje spravodajský web CNN, povedal to ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Poveternostné podmienky, prechod zo sychravej jesene do ešte nemrznúcej zimy, s ktorými sme sa stretli, navyše sprevádzané dažďom, sú veľmi ťažké podmienky na útoky z oboch strán. Pôda je mokrá a vozidlá po nej len ťažko prejdú,“ povedal Reznikov a dodal: „Myslím si, že tento pokles aktivity je spôsobený poveternostnými podmienkami.“

Reznikov zároveň sľúbil, že „ukrajinské ozbrojené sily nemajú v úmysle zastaviť sa". „Preto využijeme moment, keď sa zem spevní. Som presvedčený, že budeme pokračovať v protiútokoch a v akcii za oslobodenie našich území,“ doplnil.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podľa Reznikova Rusi „bojujú proti civilistom, aby presvedčili ukrajinskú vládu, nech začne vyjednávať o podmienkach Ruska“. Zdôraznil však, že Rusi neuspejú. Plán Ukrajiny zároveň označil za „veľmi jednoduchý". Kyjev chce podľa neho len oslobodiť všetky dočasne okupované územia v zmysle hraníc vymedzených v roku 1991, ktoré boli medzinárodne uznané.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinci čakajú na vhodný moment a spustia ďalšiu protiofenzívu, Reznikov označil plán za veľmi jednoduchý © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.