Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Šmyhaľ pýta pre Ukrajinu systémy Patriot a potrebujú doplniť delostreleckú muníciu a tanky

 Webnoviny  12. december 2022  85  
Šmyhaľ pýta pre Ukrajinu systémy Patriot a potrebujú doplniť delostreleckú muníciu a tanky

12.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ žiada pre svoju krajinu systémy protivzdušnej obrany Patriot a iné moderné systémy protileteckej obrany, aby mohla čeliť ruským útokom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Predseda ukrajinskej vlády pre francúzsku vysielaciu spoločnosť LCI povedal, že Rusko chce zaplaviť Európu novou vlnou ukrajinských utečencov tým, že si za cieľ útokov vyberá infraštruktúru na Ukrajine. Tieto útoky spôsobili počas studených zimných mesiacov výpadky v dodávkach elektriny a vody pre milióny ľudí.

„Poskytnutie systémov protivzdušnej obrany zem-vzduch Patriot Ukrajine by znamenalo veľký pokrok, pokiaľ ide o druhy systémov protivzdušnej obrany, ktoré západ Kyjevu dodáva. Ukrajina zároveň potrebuje doplnenie zásob delostreleckej munície a moderné tanky," povedal Šmyhaľ v rozhovore odvysielanom v nedeľu večer pred tohtotýždňovým rokovaním v Paríži o zvýšení a koordinovaní ďalšej medzinárodnej pomoci Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Organizátori konferencie vo Francúzsku očakávajú, že sa na nej zúčastní viac ako 45 štátov a 20 medzinárodných inštitúcií. Hlavným cieľom je urýchliť pomoc Ukrajine, aby mohla riešiť svoje potreby v oblasti dodávok vody, elektriny, potravín, zdravotnej starostlivosti a dopravy počas ťažkých zimných mesiacov.

Zároveň ide o vyslanie odkazu Moskve, že medzinárodné spoločenstvo stojí pri Ukrajine.

Viac k témam: Protiraketový systém Patriot, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský premiér
Zdroj: Webnoviny.sk - Šmyhaľ pýta pre Ukrajinu systémy Patriot a potrebujú doplniť delostreleckú muníciu a tanky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.