Streda, 19. jún 2024
Slnečno  27,1 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci by mali použiť západné zbrane pri útokoch na vojenské základne v Rusku, myslí si to takmer polovica Nemcov

 Webnoviny   8. jún 2024  98  
Ukrajinci by mali použiť západné zbrane pri útokoch na vojenské základne v Rusku, myslí si to takmer polovica Nemcov

8.6.2024 (SITA.sk) - Celkovo 49 % Nemcov sa domnieva, že Ukrajina by mala mať možnosť použiť západné zbrane na údery na vojenské základne v Rusku, ktoré Moskva používa na útoky na Ukrajinu.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePribližne 44 % respondentov sa však domnieva, že by to Ukrajine nemalo byť umožnené, ukázal prieskum Inštitútu Forsa pre televízny spravodajský kanál n-tv. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Výsledky prieskumu odhalil aj rozdiely medzi východom a západom Nemecka. Zatiaľ čo 52 % obyvateľov západného Nemecka je za to, aby Ukrajina zaútočila na vojenské ciele v Rusku, 62 % respondentov z východnej časti Nemecka je proti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: Prieskum, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine, Zbrane
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci by mali použiť západné zbrane pri útokoch na vojenské základne v Rusku, myslí si to takmer polovica Nemcov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.