Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  14,5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina zostrelila vlastný dron Bayraktar TB2, stratila nad ním kontrolu

 Webnoviny   5. máj 2023  60  
Ukrajina zostrelila vlastný dron Bayraktar TB2, stratila nad ním kontrolu

5.5.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské sily vo štvrtok večer zostrelili nad Kyjevom vlastný dron tureckej výroby. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda s tým, že Bayraktar bol nekontrolovateľný a hrozilo, že spôsobí škody.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Štvrtého mája okolo 20:00 stratil počas plánovaného letu v Kyjevskej oblasti kontrolu dron Bayraktar TB2. Keďže nekontrolovaná prítomnosť bezpilotného lietadla na oblohe hlavného mesta by mohla viesť k neželaným následkom, bolo rozhodnuté použiť mobilné palebné skupiny (na jeho zostrelenie, pozn. red.),“ informovalo velenie vzdušných síl ukrajinskej armády.

Naznačilo pritom, že to zrejme spôsobila technická porucha dronu, no presnú príčinu incidentu vyšetrujú. V dôsledku operácie alebo dopadu trosiek nehlásili žiadne zranenia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bojové drony, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina zostrelila vlastný dron Bayraktar TB2, stratila nad ním kontrolu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.