Piatok, 8. december 2023
Jasno  -5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina zostrelila takmer všetky ruské bojové drony a raketu Ch-59, poškodili aj vzdelávaciu budovu

 Webnoviny  16. november 2023  95  
Ukrajina zostrelila takmer všetky ruské bojové drony a raketu Ch-59, poškodili aj vzdelávaciu budovu

16.11.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské letectvo dokázalo zostreliť 16 z 18 dronov a jednu raketu Ch-59, ktorými Rusko zaútočilo v noci na štvrtok. Proti útoku Kyjev nasadil bojové lietadlá, protilietadlové raketové jednotky a jednotky mobilných palebných skupín. Informuje o tom spravodajský web Kyjev Independent.

Viac o téme: Vojna na UkrajineRusi okrem toho zaútočili protilietadlovými strelami S-300 na civilnú infraštruktúru v Charkovskej oblasti. Žiadne obete neboli hlásené, konštatovalo ukrajinské letectvo. Gubernátor Charkovskej oblasti Oleh Synjehubov však uviedol, že v meste Čuhujiv raketa S-300 poškodila jednu vzdelávaciu a jednu obytnú budovu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: bojové drony, Charkov, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina zostrelila takmer všetky ruské bojové drony a raketu Ch-59, poškodili aj vzdelávaciu budovu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.