Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  3,2 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina získava naspäť stratené pozície, na doneckom fronte Rusko podniká 50 útokov denne

 Webnoviny  11. február 2023  79
Ukrajina získava naspäť stratené pozície, na doneckom fronte Rusko podniká 50 útokov denne

11.2.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská armáda znova získava stratené pozície v niektorých frontových oblastiach. Ako referuje web Ukrajinská pravda, uviedol to hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNajnapätejšia situácia je na doneckom fronte, kde nepriateľ podniká až 50 útokov denne. Pokračujú kruté boje v oblasti Vuhledaru a Marjinky. Obranu držíme spoľahlivo. V niektorých častiach frontovej línie sa nám podarilo získať späť stratené pozície a posilniť ich. Napriek neustálemu tlaku nepriateľa naďalej držíme Bachmut pod kontrolou a podnikáme kroky na stabilizáciu frontovej línie v okolí mesta,“ povedal Zalužnyj.

Veliteľ taktiež poznamenal, že kľúčom k úspechu na bojisku je efektívna palebná sila, ktorá si vyžaduje primerané množstvo zbraní a munície.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, boj v Doneckej oblasti, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina získava naspäť stratené pozície, na doneckom fronte Rusko podniká 50 útokov denne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.