Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  27,4 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina získala územie v Záporožskej oblasti, úspešne pokračuje aj ofenzíva v okolí Bachmutu

 Webnoviny  24. august 2023  170  
Ukrajina získala územie v Záporožskej oblasti, úspešne pokračuje aj ofenzíva v okolí Bachmutu

24.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská armáda uviedla, že jej jednotky rozšírili zisky na južnom fronte v Záporožskej oblasti a pokračujú v ofenzíve v okolí mesta Bachmut v Doneckej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajinský úspech


Ukrajinský generálny štáb vo štvrtok konštatoval, že jednotky Kyjeva dosiahli úspech „v smere obcí Novodanylivka a Novoprokopivka, upevňujú svoje pozície a delostreleckou paľbou útočia na identifikované nepriateľské terče“.

Obec Novoprokopivka sa nachádza južne od dediny Robotyne, o ktorej Ukrajinci v stredu povedali, že ju už majú úplne pod kontrolou. Informuje o tom web CNN.

Pokračujúce ofenzívne akcie


Ukrajinský generálny štáb ďalej uviedol, že „v sektore Bachmutu pokračujú v ofenzívnych akciách južne od mesta a konsolidujú pozície“. Podľa Kyjeva Rusi pokračujú v „neúspešných ofenzívach“ v oblasti obcí Avdijivka, Marijinka and Novomychajlivka v Doneckej oblasti.

„Nepriateľ má významné straty personálu, zbraní a vybavenia,“ vyhlásil generálny štáb. Ukrajinské sily zároveň podľa Kyjeva odrážajú ruské pokusy o postup severne od mesta Kupiansk v Charkivskej oblasti aj pokusy o prielom západne od mesta Svatove v susednej Luhanskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Ukrajinská protiofenzíva, Záporožie
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina získala územie v Záporožskej oblasti, úspešne pokračuje aj ofenzíva v okolí Bachmutu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.