Utorok, 28. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Nemecký kancelár Merz potvrdil plánovanú návštevu Slovenska, informoval premiér Fico – VIDEO
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
Ukrajina zatiaľ nedokáže potvrdiť použitie severokórejských rakiet Rusmi, experti budú skúmať trosky
Webnoviny 5. január 2024 559
5.1.2024 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zatiaľ nedokážu potvrdiť informáciu, že Rusko použilo balistické rakety kúpené od Severnej Kórey. Povedal to ich hovorca Jurij Ihnat.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
„Experti preskúmajú niektoré trosky a potom budeme môcť povedať, či je to tak alebo nie," uviedol. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.
Hovorca americkej Rady národnej bezpečnosti John Kirby konštatoval, že Moskva proti Ukrajine už najmenej dvakrát vypálila rakety kúpene od Pchjongjangu, a to 30.decembra a 2. januára.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v januári 2024 (fotografie)
Viac k témam: rusko-severokórejské vzťahy, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina zatiaľ nedokáže potvrdiť použitie severokórejských rakiet Rusmi, experti budú skúmať trosky © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Keď poslušná dáma stretne mrzutého polorka a preskočí iskra... Je to Zakázaná láska
Susko sa odvolal voči rozhodnutiu Najvyššieho správneho súdu nezbaviť Juraja Klimenta funkcie sudcu
Ficova vláda vedie Slovensko do bankrotu, SaS má jasné riešenie na naštartovanie ekonomického rastu