Pondelok, 25. september 2023
Polojasno  19 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina zahájila výstavbu 150-kilometrového vodovodu pre oblasti zasiahnuté kolapsom Kachovskej priehrady

 Webnoviny   4. júl 2023  80  
Ukrajina zahájila výstavbu 150-kilometrového vodovodu pre oblasti zasiahnuté kolapsom Kachovskej priehrady

4.7.2023 (SITA.sk) - Na Ukrajine sa začali prípravné práce pre výstavbu hlavných vodovodných potrubí pre regióny zasiahnuté zničením Kachovskej priehrady na rieke Dneper. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vodovod bude pozostávať z troch hlavných vodovodných potrubí v dĺžke takmer 150 kilometrov. Realizácia projektu poskytne vodu najmenej miliónu obyvateľov z Dnepropetrovskej, Záporožskej, Mykolajevskej a Chersonskej oblasti.

„Vodovod bude položený doslova od nuly. Medzinárodní partneri sa podieľajú na obstarávaní a logistike potrubí požadovaného priemeru a vysokokapacitných čerpadiel. Kladieme si ambicióznu úlohu, dokončiť dielo čo najskôr,“ poznamenal ukrajinský minister infraštruktúry Oleksandr Kubrakov.

Zničenie Kachovskej priehrady na rieke Dneper zo 6. júna predstavuje jednu z najväčších priemyselných a ekologických katastrof v Európe za niekoľko desaťročí. Voda z priehrady vyhnala ľudí z domovov, ohrozila dodávky elektriny a spôsobila environmentálnu katastrofu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vodná nádrž Kachovka, Vodovod, Výstavba
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina zahájila výstavbu 150-kilometrového vodovodu pre oblasti zasiahnuté kolapsom Kachovskej priehrady © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.