Utorok, 16. júl 2024
Polojasno  28,3 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina zabránila ruským sabotérom v prekročení do Černihivskej oblasti, zaútočila delostrelectvom

 Webnoviny  15. august 2023  178  
Ukrajina zabránila ruským sabotérom v prekročení do Černihivskej oblasti, zaútočila delostrelectvom

15.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské sily zabránili dvom ruským sabotážnym skupinám v prekročení štátnej hranice do Černihivskej oblasti na severovýchode krajiny.

„Hliadka na pozorovacom poste si všimla dve ozbrojené skupiny Rusov blížiacich sa k hraničnej čiare z rôznych smerov. Nasledovala prestrelka,“ povedal v utorok veliteľ ukrajinských spoločných síl generálporučík Serhij Najev. Ukrajinskí vojaci podľa neho okamžite na ruskú jednotku zaútočili delostrelectvom. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Sabotážne skupiny


Nepriateľ ustúpil, keďže mal mŕtvych a zranených,“ dodal Najev. V jednej sabotážnej skupine bolo podľa odhadu päť príslušníkov, v druhej sedem. Černihivská oblasť sa nachádza pri severovýchodných hraniciach Ukrajiny s Ruskom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Na začiatku ruskej invázie v roku 2022 oblasť Moskva čiastočne okupovala, ale v apríli toho istého roku sa z nej ruské sily stiahli po neúspešnom pokuse Kremľa obsadiť Kyjev.

Neúspešné pokusy Rusov


Ruské sily pravidelne útočia na pohraničné obce v Černihivskej oblasti. Najnovšiemu útoku podľa Najeva predchádzali neúspešné pokusy Rusov o prekročenie hraníc 1. augusta a 21. júla.

Ruské ozbrojené sily údajne zabránili tomuto pokusu skupiny ukrajinských sabotérov prekročiť hranicu do ruskej Brianskej oblasti. Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na vyhlásenie gubernátora spomenutej oblasti Alexandra Bogomaza na Telegrame. Tvrdenie tohto ruského predstaviteľa nebolo možné bezprostredne overiť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Černihiv, rusko-ukrajinský konflikt, sabotáž
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina zabránila ruským sabotérom v prekročení do Černihivskej oblasti, zaútočila delostrelectvom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.