Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Ukrajina vedie protiofenzívu a obranné akcie a všetci sú pozitívne naladení. Odkážte to Putinovi, vyhlásil Zelenskyj

 Webnoviny  10. jún 2023  71  
Ukrajina vedie protiofenzívu a obranné akcie a všetci sú pozitívne naladení. Odkážte to Putinovi, vyhlásil Zelenskyj

10.6.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu vyhlásil, že armáda vedie protiofenzívne a obranné akcie. Zároveň tvrdil, že jeho vrchní velitelia, ktorých jednotky vedú intenzívne boje pozdĺž frontovej línie, myslia pozitívne.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Zelenskyj to povedal počas tlačovej konferencie v Kyjeve po boku kanadského premiéra Justina Trudeaua, keď dostal otázku týkajúcu sa komentárov ruského vodcu Vladimira Putina. Ten deň predtým skonštatoval, že ukrajinská protiofenzíva sa začala, ale ukrajinské sily utrpeli „značné straty“.

Zelenskyj povedal, že „na Ukrajine trvajú protiofenzívne a obranné akcie“. „Nebudem hovoriť o tom, v ktorej fáze sa nachádzajú. Som v každodennom kontakte s našimi veliteľmi z rôznych smerov,“ poznamenal s odvolaním sa na mená piatich najvyšších ukrajinských vojenských lídrov. „Všetci sú pozitívne naladení. Odkážte to Putinovi.“

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Kanadský premiér, protiofenzíva, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina vedie protiofenzívu a obranné akcie a všetci sú pozitívne naladení. Odkážte to Putinovi, vyhlásil Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.