Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  21,1 °C
Mimoriadne správy

Scholz plánuje zavolať Putinovi a zabezpečiť, aby sa NATO nedostalo do vojny

 Webnoviny  10. jún 2023  85  
Scholz plánuje zavolať Putinovi a zabezpečiť, aby sa NATO nedostalo do vojny

10.6.2023 (SITA.sk) - Nemecký kancelár Olaf Scholz plánuje „čoskoro“ telefonovať s ruským vodcom Vladimirom Putinom. Scholz povedal, že bude naliehať na šéfa Kremľa, aby stiahol svoje jednotky z Ukrajiny. Referuje o tom web news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Na zjazde nemeckej protestantskej cirkvi v Norimbergu Scholz povedal, že v minulosti s Putinom viackrát hovoril telefonicky.

„Čoskoro to plánujem zopakovať,“ dodal Scholz. Zároveň podotkol, že „nie je rozumné nútiť Ukrajinu, aby akceptovala útok, ktorý Putin rozpútal, a schválila, aby sa časti Ukrajiny stali ruskými“. Scholz tiež povedal, že chce zabezpečiť, aby sa Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) nedostala do vojny.

Viac k témam: Nemecký kancelár, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk - Scholz plánuje zavolať Putinovi a zabezpečiť, aby sa NATO nedostalo do vojny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.