Štvrtok, 11. august 2022
Jasno  17,8 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina v júli predstaví svoj ambiciózny plán obnovy, každý štát by mohol mať na starosť jeden región či odvetvie

 Webnoviny  18. jún 2022  44
Ukrajina v júli predstaví svoj ambiciózny plán obnovy, každý štát by mohol mať na starosť jeden región či odvetvie

18.6.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina na budúci mesiac predstaví plán rekonštrukcie krajiny. Ako na Telegrame uviedol premiér Denys Šmyhaľ, každá partnerská krajina by mala mať na starosti obnovu konkrétneho ukrajinského regiónu alebo priemyselného odvetvia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Šmyhaľ v online prejave na britsko-ukrajinskom samite o infraštruktúre zdôraznil, že Ukrajina pripravuje ambiciózny plán obnovy a verí, že Spojené kráľovstvo môže zohrať kľúčovú úlohu pri obnove Ukrajiny.

Dánsko už medzičasom súhlasilo, že prevezme zodpovednosť za obnovu Mykolajivskej oblasti, pobaltské štáty „postavia na nohy“ Žytomyrskú oblasť a Portugalsko chce postaviť ukrajinské školy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Plán rekonštrukcie Ukrajiny, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina v júli predstaví svoj ambiciózny plán obnovy, každý štát by mohol mať na starosť jeden región či odvetvie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.