Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  21,7 °C
Mimoriadne správy

Johnson varoval pred rizikom „ukrajinskej únavy“, podľa premiéra im treba ukazovať podporu aj naďalej

 Webnoviny  18. jún 2022  39
Johnson varoval pred rizikom „ukrajinskej únavy“, podľa premiéra im treba ukazovať podporu aj naďalej

18.6.2022 (Webnoviny.sk) - Britský premiér Boris Johnson varuje pred rizikom „ukrajinskej únavy“, ktorá v priebehu vojny nastáva po celom svete. Ako referuje spravodajský web BBC, podľa Johnsona musí Británia naďalej ukazovať, že podporuje Ukrajinu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Rusi sa posúvajú vpred palec po palci a je pre nás životne dôležité, aby sme ukázali, že Ukrajina môže vyhrať a vyhrá,“ povedal Johnson. Tvrdí, že v „behu na dlhú trať“ treba ukázať, že Ukrajine „dávame strategickú odolnosť“, ktorú potrebuje.

Johnson vraví, že by to bola „katastrofa“, ak by ruský prezident Vladimir Putin dokázal získať Donbas a mestá na juhu Ukrajiny. Dodal, že Londýn podporuje Ukrajincov v ich ambícii vyhnať Rusov zo všetkých oblastí, ktoré od 24. februára získali pod svoju kontrolu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Donbas, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Johnson varoval pred rizikom „ukrajinskej únavy“, podľa premiéra im treba ukazovať podporu aj naďalej © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.