Streda, 6. december 2023
Mimoriadne správy

Ukrajina už podľa Jermaka zabehla vo vojne s Ruskom 70 metrov, zostáva je 30 najťažších 

 Webnoviny  10. november 2023  115  
Ukrajina už podľa Jermaka zabehla vo vojne s Ruskom 70 metrov, zostáva je 30 najťažších 

10.11.2023 (SITA.sk) - Šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak vyhlásil, že Ukrajina robí všetko potrebné pre čo najrýchlejšie ukončenie vojny.

Viac o téme: Vojna na UkrajineAko referuje web Ukrajinská pravda, vedúci Zelenského kancelárie prirovnal snahy Ukrajincov k behu na sto metrov, no podotkol, že to najťažšie ešte len príde.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

„Myslím si, že nikto nevie, kedy sa vojna skončí. Môže sa skončiť veľmi náhle, a preto robíme všetko. Je veľa faktorov, ktoré to ovplyvňujú. Ale veľmi by som si prial, aby sa to stalo čo najskôr. Ak to porovnáme napríklad s pretekmi na 100 metrov, verím, že 70 metrov sme už zabehli. Ale týchto posledných 30 metrov je najťažších. A ak sa začnete považovať za víťaza, môžete stratiť všetko,“ skonštatoval Jermak.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina už podľa Jermaka zabehla vo vojne s Ruskom 70 metrov, zostáva je 30 najťažších  © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.