Streda, 19. jún 2024
Slnečno  27 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina spustila v posledný deň ruských prezidentských volieb masívnu vlnu útokov, zostrelených bolo 35 dronov

 Webnoviny  17. marec 2024  91  
Ukrajina spustila v posledný deň ruských prezidentských volieb masívnu vlnu útokov, zostrelených bolo 35 dronov

17.3.2024 (SITA.sk) - Ukrajina v nedeľu spustila novú masívnu vlnu útokov bezpilotnými lietadlami. Udialo sa tak v posledný deň ruských prezidentských volieb, ktoré predĺžia vládu vodcu Vladimira Putina o ďalších šesť rokov.

Neevidujú žiadne obete


Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že v noci na nedeľu zostrelilo 35 ukrajinských bezpilotných lietadiel vrátane štyroch v Moskovskej oblasti. Starosta Moskvy Sergej Sobianin uviedol, že neevidujú žiadne obete ani škody.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodľa ministerstva obrany boli ďalšie dva drony zostrelené nad Kalužskou oblasťou južne od ruského hlavného mesta a nad Jaroslavlianskou oblasťou severovýchodne od Moskvy. Útoky na Jaroslavliansku oblasť, ktorá sa nachádza asi 800 kilometrov od ukrajinských hraníc, boli jedny z najvzdialenejších, ktoré Ukrajina doteraz podnikla.

Hlavné ciele útokov


Ďalšie ukrajinské bezpilotné lietadlá boli zostrelené nad Belgorodskou, Kurskou a Rostovskou oblasťou a nad Krasnodarským krajom. Bezpilotné lietadlo spadlo na rafinériu v Krasnodarskom kraji a spôsobilo požiar, ktorý bol podľa regionálnych úradov o niekoľko hodín uhasený. Pracovník rafinérie zomrel na infarkt, uviedli úrady.

Rafinérie a ropné terminály boli hlavnými cieľmi útokov ukrajinských dronov. Útoky nasledovali po sérii ďalších ukrajinských náletov bezpilotných lietadiel a ďalších útokov z ostatných dní, ktoré Putin označil za pokus Ukrajiny vystrašiť obyvateľov a narušiť ruské prezidentské voľby.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: bezpilotné lietadlá, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, starosta Moskvy, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina spustila v posledný deň ruských prezidentských volieb masívnu vlnu útokov, zostrelených bolo 35 dronov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.