Nedeľa, 1. október 2023
Malá oblačnosť  14,8 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina potrebuje podľa hovorcu vzdušných síl viac ako sto nových stíhačiek, aby získala prevahu na oblohe

 Webnoviny  21. august 2023  94  
Ukrajina potrebuje podľa hovorcu vzdušných síl viac ako sto nových stíhačiek, aby získala prevahu na oblohe

21.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajina potrebuje 128 nových stíhačiek, ktoré nahradia jej staré lietadlá, a vďaka nim získa rozhodujúcu prevahu vo vzduchu.

Referuje o tom web Rádia Slobodná Európa s odvolaním sa na hovorcu ukrajinských vzdušných síl Jurija Ihnata.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine 


„Toto je číslo, ktoré máme na mysli. Vojna nás, samozrejme, môže prinútiť upraviť ho, ale skutočne potrebujeme viac ako 100 lietadiel, aby sme ich rozmiestnili na rôznych letiskách, aby sme mohli reagovať na rôzne hrozby a útoky na rôzne ciele, vrátane lietadiel a pozemných cieľov, napríklad za nepriateľskými frontovými líniami,“ vyhlásil Ihnat.

Dánsko sa zaviazalo vyslať na Ukrajinu 19 lietadiel F-16, kým Holandsko by ich mohlo poslať až 42, no presný počet zatiaľ neoznámilo.

Stíhačky presunú na Ukrajinu, keď sa ukrajinskí piloti naučia, ako ich používať. Očakáva sa, že v dohľadnom čase oznámia aj ďalšie krajiny, koľko stíhačiek poskytnú Ukrajine.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina potrebuje podľa hovorcu vzdušných síl viac ako sto nových stíhačiek, aby získala prevahu na oblohe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.