Piatok, 27. január 2023
Zamračené  -3,3 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina potrebuje novú úroveň podpory, tvrdí Wallance a spolu s USA posiela ďalšiu pomoc

 Webnoviny  16. január 2023  62
Ukrajina potrebuje novú úroveň podpory, tvrdí Wallance a spolu s USA posiela ďalšiu pomoc

16.1.2023 (Webnoviny.sk) - Britský minister obrany Ben Wallace v pondelok oznámil, že Londýn daruje Ukrajine bojové tanky, pretože Ukrajina potrebuje „novú úroveň podpory“, aby vyhnala ruské jednotky zo svojho územia. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Putin nemôže vyhrať. Ale bude si istý, že môže pokračovať v spôsobovaní tohto bezohľadného násilia a ľudského utrpenia, kým (Ukrajinci) neprinútia jeho sily ustúpiť z obranných pozícií a nevyženú ich z krajiny,“ povedal Wallace.

„To si vyžaduje novú úroveň podpory. Bojová sila pozostávajúca z tankových brigád operujúcich po boku delostreleckých skupín a ďalšie presné paľby umožnia zamerať sa na ruské logistické a veliteľské stanovištia vo väčšej vzdialenosti,“ dodal britský minister obrany.

Povedal tiež, že Spojené kráľovstvo pošle Ukrajine samohybné delostrelectvo AS-90 a „ďalšie stovky obrnených a ochranných vozidiel“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, samohybné delostrelectvo AS-90, tanky
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina potrebuje novú úroveň podpory, tvrdí Wallance a spolu s USA posiela ďalšiu pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.