Streda, 7. december 2022
Zamračené  -0,5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina podľa Zelenského potrebuje viac ťažkých zbraní od členských štátov NATO

 Webnoviny   2. august 2022  47
Ukrajina podľa Zelenského potrebuje viac ťažkých zbraní od členských štátov NATO

2.8.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg spolu v utorok telefonovali o vojenskej podpore aliancie pre Kyjev.

Viac o téme: Vojna na UkrajineZhovárali sa aj o obnovení vývozu obilia z ukrajinských čiernomorských prístavov. Informuje o tom televízia CNN „Je dôležité, aby NATO a spojenci poskytli Ukrajine ešte viac pomoci, ešte rýchlejšie," vyjadril sa Stoltenberg na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter s tým, že rozhovor o prioritách vojenskej pomoci bol dobrý.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zelenského kancelária sa vyjadrila v podobnom duchu. Prezident podľa nej „informoval Jensa Stoltenberga o situácii na bojisku a potrebe, aby Ukrajina urýchlene dostala viac ťažkých zbraní od členských štátov NATO, aby úspešne odrazila ruské útoky a pristúpila k ďalšej protiofenzíve". Zelenskyj pri rozhovore zdôraznil aj dôležitosť rýchleho získania nesmrtiacej vojenskej pomoci z aliancie.

Viac k témam: Generálny tajomník NATO, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina podľa Zelenského potrebuje viac ťažkých zbraní od členských štátov NATO © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.