Piatok, 31. marec 2023
Oblačno  6,2 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina plánuje použiť takzvanú špinavú bombu, tvrdí minister Šojgu

 Webnoviny  23. október 2022  59
Ukrajina plánuje použiť takzvanú špinavú bombu, tvrdí minister Šojgu

23.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský minister obrany Sergej Šojgu v nedeľu telefonoval so šéfmi rezortov obrany Veľkej Británie, Francúzska a Turecka. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany, ktoré uviedlo, že Šojgu vo všetkých troch telefonátoch vyjadril znepokojenie z možnosti, že Ukrajina plánuje v konflikte použiť takzvanú špinavú bombu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ide o konvenčnú bombu s obsahom jadrového materiálu, ktorý sa rozšíri pri jej explózii. Informuje o tom web The Guardian.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusko však neposkytlo nijaké dôkazy o úmysle Ukrajiny použiť špinavú bombu. Ruský rezort obrany predtým zverejnil informáciu o telefonickom rozhovore ruského ministra obrany s jeho francúzskym partnerom, v ktorom Šojgu varoval, že vojna na Ukrajine má „stabilnú tendenciu smerovať k ďalšej nekontrolovanej eskalácii".

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina plánuje použiť takzvanú špinavú bombu, tvrdí minister Šojgu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.