Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,4 °C
Mimoriadne správy

Boris Johnson nebude znova kandidovať za predsedu konzervatívcov

 Webnoviny  24. október 2022  38
Boris Johnson nebude znova kandidovať za predsedu konzervatívcov

24.10.2022 (Webnoviny.sk) - Bývalý britský premiér Boris Johnson nebude znova kandidovať za lídra Konzervatívnej strany a predsedu vlády.

V nedeľu oznámil, že má dostatočnú podporu medzi konzervatívnymi poslancami a je „veľmi dobrá šanca", že by sa na Downing Street v piatok vrátil, ale uchádzať sa o post by „nebola správna vec". Podľa neho je potrebné mať v „Parlamente zjednotenú stranu". Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Boj o predsedníctvo Konzervatívnej strany podnietila štvrtková rezignácia Liz Trussová po 45 dňoch v úrade. Nominácie sa uzatvárajú v pondelok. Z oficiálne kandidujúcich konzervatívcov má podľa štatistík BBC niekdajší minister financií Rishi Sunak verejnú podporu 155 poslancov a šéfka Dolnej snemovne britského parlamentu Penny Mordaunt má 25.

Je možné, že by Sunak mohol získať dostatočnú podporu na to, aby sa stal premiérom už v pondelok. Ak nie, po hlasovaní by mal byť šéf konzervatívcov a predseda vlády známy do konca týždňa.

Zdroj: Webnoviny.sk - Boris Johnson nebude znova kandidovať za predsedu konzervatívcov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.