Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  21,1 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina očakáva, že na samite vo Vilniuse dostane od NATO jasný signál ohľadom jej členstva v aliancii

 Webnoviny  23. jún 2023  74  
Ukrajina očakáva, že na samite vo Vilniuse dostane od NATO jasný signál ohľadom jej členstva v aliancii

23.6.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov očakáva, že Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) na júlovom samite vo Vilniuse dá Ukrajine signál a vzorec ohľadom jej členstva v obrannej aliancii. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

„Očakávam, že nám dajú jasný, zrozumiteľný signál a vzorec, aby sme sa, samozrejme, stali členom NATO," cituje ministra ukrajinské vojenské tlačové centrum.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUkrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa tvrdo usiluje o to, aby sa Ukrajina stala členom NATO, ale vyjadril sa, že uznáva, že je to nemožné, kým trvá vojna.

Spojenci Kyjiva sa rozchádzajú v názore na to, ako rýchlo by sa mala Ukrajina pripojiť, a niektoré západné vlády sa obávajú akéhokoľvek kroku, ktorý by mohol priviesť alianciu bližšie k vojne s Ruskom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vstup do NATO
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina očakáva, že na samite vo Vilniuse dostane od NATO jasný signál ohľadom jej členstva v aliancii © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.