Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Na lodi so stovkami migrantov, ktorá sa potopila pri Grécku, bolo približne 350 Pakistancov

 Webnoviny  23. jún 2023  75  
Na lodi so stovkami migrantov, ktorá sa potopila pri Grécku, bolo približne 350 Pakistancov

23.6.2023 (SITA.sk) - Na palube preplnenej rybárskej lode s migrantmi, ktorá sa minulý týždeň potopila pri Grécku, bolo odhadom 350 Pakistancov.

V parlamente to povedal pakistanský minister vnútra Rana Sanaulláh Chán s tým, že sa obávajú, že mnohí nezvestní sú po smrti.

Zachránili len 104 ľudí


V čase nešťastia, 14. júna, bolo na lodi odhadom 700 ľudí, hoci presný počet nie je potvrdený. Zachránili len 104 ľudí, z toho 12 Pakistancov. Dosiaľ potvrdili len 82 úmrtí.

„Vládu dosiaľ kontaktovalo 281 rodín s tým, že ich synovia a blízki by mohli byť medzi tými na lodi,“ povedal minister zákonodarcom.

Pakistanské úrady v súčasnosti zbierajú vzorky DNA od ľudí, ktorí tvrdia, že ich príbuzní boli na lodi, aby pomohli pri identifikácii tiel.

Zaplatili tisíce dolárov


Vláda tiež spustila záťah na obchodníkov s ľuďmi, ktorí sprostredkovali cestu pre Pakistancov na lodi. Úrady tvrdia, že im obete za cestu zaplatili päť až osem tisíc dolárov. Polícia dosiaľ v súvislosti s nehodou lode zatkla 17 podozrivých prevádzačov.

V Grécku sú pre nešťastie na mori vo vyšetrovacej väzbe deviati Egypťania. Tí čelia obvineniam z účasti v zločineckej skupine, neúmyselného zabitia a havárie lode.

Viac k témam: Migranti, Utečenci
Zdroj: SITA.sk - Na lodi so stovkami migrantov, ktorá sa potopila pri Grécku, bolo približne 350 Pakistancov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.