Streda, 6. december 2023
Mimoriadne správy

Ukrajina očakáva tretí masívny útok v Doneckej oblasti, Rusi zhromažďujú personál a vybavenie v blízkosti Avdijivky

 Webnoviny   4. november 2023  162  
Ukrajina očakáva tretí masívny útok v Doneckej oblasti, Rusi zhromažďujú personál a vybavenie v blízkosti Avdijivky

4.11.2023 (SITA.sk) - Rusi sa pripravujú na tretiu sériu rozsiahlejších útokov v blízkosti mesta Avdijivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. V najnovšej aktualizácii o vývoji vojny na Ukrajine to uviedli analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Nenastali žiadne aktívne bojové akcie


Geolokačné zábery zverejnené v piatok naznačili, že ruské sily postúpili juhozápadne od Krasnohorivky k železničnej trati v blízkosti Avdijivky.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Krasnohorivka sa nachádza asi štyri kilometre severne od Avdijivky. Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl informoval, že ukrajinské jednotky odrazili viac ako 17 ruských útokov pri viacerých dedinách v okolí Avdijivky.

Hovorca tavrijskej skupiny ukrajinskej armády Oleksandr Štupun vyhlásil, že v blízkosti Avdijivky nenastali žiadne aktívne bojové akcie, ale ukrajinskí vojaci podľa neho očakávajú, že situácia v oblasti sa zhorší.

Rozsiahlejšie ofenzívy


Šéf vojenskej administratívy mesta Avdijivka Vitalij Barabaš povedal, že ruské sily zhromažďujú personál a vybavenie na tretí masívny útok na Avdijivku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Očakáva, že ruské jednotky obnovia rozsiahlejšie ofenzívy, keď zem pri Avdijivke po niekoľkých nedávnych lejakoch vyschne.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina očakáva tretí masívny útok v Doneckej oblasti, Rusi zhromažďujú personál a vybavenie v blízkosti Avdijivky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.