Utorok, 10. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Ukrajina naliehavo potrebuje systémy Patriot, minister Kuleba vyzýva partnerov na ďalšie dodávky
23.5.2024 (SITA.sk) - Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba po štvrtkovom ruskom raketovom útoku na Charkovskú oblasť opäť vyzval partnerov Kyjeva, aby Ukrajine poskytli ďalšie systémy protivzdušnej obrany Patriot. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Ruská armáda vo štvrtok raketami zaútočila na Charkov a ďalšie obce v oblasti, pričom zabila najmenej sedem ľudí a desiatky zranila.
„Tento ohavný útok musí všetkým na svete pripomenúť, že Ukrajina stále naliehavo potrebuje sedem systémov Patriot,“ uviedol Kuleba na mikroblogovacej sieti X. Zároveň sa poďakoval Nemecku za to, že minulý mesiac Kyjevu prisľúbilo ďalší systém Patriot.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)
Viac k témam: Charkovská oblasť, Patriot, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, ukrajinský minister zahraničných vecí, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina naliehavo potrebuje systémy Patriot, minister Kuleba vyzýva partnerov na ďalšie dodávky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zelenskyj vyhrážkami ukázal svoju pravú tvár, minister obrany Kaliňák hovorí o mafiánskych spôsoboch
Podmienky vo väzniciach sa zlepšili, problémom však zostáva financovanie a nedostatočná kontrola
Kočner má opäť vypovedať pred súdom, chce vysvetliť komunikáciu z aplikácie Threema