Piatok, 27. máj 2022
Slabý dážď  14,6 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina je pripravená na ťažkú bitku a odhodlaná zvíťaziť, Zelenskyj žiada od Západu ďalšie zbrane

 Webnoviny  10. apríl 2022  48
Ukrajina je pripravená na ťažkú bitku a odhodlaná zvíťaziť, Zelenskyj žiada od Západu ďalšie zbrane

10.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ruská agresia sa nikdy neobmedzovala len na Ukrajinu, jej cieľom je celá Európa. V sobotu to vo svojom nočnom prejave povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý sa tiež vyjadril, že ruské použitie sily je „katastrofa, ktorá nevyhnutne zasiahne každého“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Zároveň znova vyzval Západ na úplné embargo ruských energií a poskytnutie ďalších zbraní Ukrajine. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Hovoriac o zhromažďovaní ruských síl na východe krajiny, Zelenskyj povedal, že Ukrajina je pripravená na ťažkú bitku. „Bude to ťažká bitka, veríme v tento boj a naše víťazstvo. Sme pripravení súčasne bojovať aj hľadať diplomatické spôsoby, ako túto vojnu ukončiť,“ uviedol.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojenská technika
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina je pripravená na ťažkú bitku a odhodlaná zvíťaziť, Zelenskyj žiada od Západu ďalšie zbrane © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.