Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Druhá bitka o Ukrajinu začne už čoskoro, Rusi sa preskupujú pri Charkove a chystajú masívny útok

 Webnoviny  10. apríl 2022  53
Druhá bitka o Ukrajinu začne už čoskoro, Rusi sa preskupujú pri Charkove a chystajú masívny útok

10.4.2022 (Webnoviny.sk) - Mestom Velkyj Burluk na východe Ukrajiny sa 8. apríla presúval zhruba 12 kilometrový vojenský konvoj. Ukazujú to satelitné snímky, ktoré zozbierala a zanalyzovala spoločnosť Maxar Technologies.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Zábery z mesta, ktoré sa nachádza východne od Charkova blízko hranice s Ruskom, ukazujú konvoj obrnených vozidiel a nákladných áut s ťahaným delostrelectvom a podporným vybavením, uviedol podľa spravodajského portálu CNN Maxar. Konvoj smeroval na juh.

Ukrajinskí predstavitelia varujú pred veľkou ruskou ofenzívou na juhu a východe Ukrajiny. Šéf vojenskej rozviedky v piatok pre CNN uviedol, že ruské sily sa za hranicami preskupujú a plánujú postupovať na Charkov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Charkov (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská technika, vojenský konvoj
Zdroj: Webnoviny.sk - Druhá bitka o Ukrajinu začne už čoskoro, Rusi sa preskupujú pri Charkove a chystajú masívny útok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.