Streda, 7. december 2022
Zamračené  0,3 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina dostala od USA aj strely AGM-88 HARM, aby jej lietadlá mohli útočiť na ruské radarové systémy

 Webnoviny   9. august 2022  58
Ukrajina dostala od USA aj strely AGM-88 HARM, aby jej lietadlá mohli útočiť na ruské radarové systémy

9.8.2022 (Webnoviny.sk) - Pentagon oznámil, že Spojené štáty poslali Ukrajine protiradarové strely, aby jej lietadlá mohli útočiť na ruské radarové systémy. Je to po prvý raz, čo priznal poslanie predtým neoznámených striel Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na UkrajineZástupca ministra obrany pre politiku Colin Kahl na tlačovom brífingu uviedol, že Spojené štáty poslali niekoľko striel, ale nespresnil koľko, kedy ich poslali ani aký druh to bol.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Nemenovaný predstaviteľ z oblasti obrany pre televíziu CNN uviedol, že to boli strely AGM-88 HARM, ktoré majú dolet viac ako 48 kilometrov. Ukrajina zatiaľ verejne nepriznala, že by dostala alebo použila tieto strely

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Strely AGM-88 HARM
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina dostala od USA aj strely AGM-88 HARM, aby jej lietadlá mohli útočiť na ruské radarové systémy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.