Utorok, 16. jún 2026
Mimoriadne správy
- Šéf IEA vyzval na bezpodmienečné otvorenie Hormuzského prielivu
- Roberta Metsolová preverí kontakty europoslanca s Moskvou, spomína sa aj Smer
- Francúzska tajná služba ukončí spoluprácu s americkým AI gigantom Palantir
- Europoslanci potvrdili kompromis o reforme práv cestujúcich v leteckej doprave
- Netanjahu potvrdil kandidatúru v nadchádzajúcich voľbách
Ukrajina by sa mala stať členom EÚ, tvrdí nemecká ministerka zahraničných vecí
Webnoviny 10. máj 2022 574
10.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina by sa mala v určitom okamihu stať plnoprávnym členom Európskej únie. Ako informuje spravodajský web BBC, počas návštevy Ukrajiny to povedala nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková. Tá zároveň tvrdí, že k členstvu v únii nemôže existovať žiadna skratka.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Baerbocková počas cesty na Ukrajinu oznámila znovuotvorenie nemeckého veľvyslanectva v Kyjive. Povedala tiež, že Nemecko zníži dovoz ruskej ropy na nulu a keď to dosiahne, takýto stav už „zostane navždy“.
Viac k témam: členstvo v Európskej úniii, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina by sa mala stať členom EÚ, tvrdí nemecká ministerka zahraničných vecí © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ikonický portrét Marilyn od Warhola vydražili za 195 miliónov dolárovNasledujúci článok
Američania pošlú Ukrajine nový balík pomoci za 40 miliárd dolárov
Čas sa podľa bývalého amerického diplomata kráti skôr Rusku než Ukrajine. Vidí šancu na rokovania
Sú peniaze pre farmárov ohrozené? Beňová tvrdí, že nie, Lexmann varuje pred problémami
Opozícia prináša konkrétne kroky, no verejnosť o nich nevie. Šimečka by v prvom rade zrušil transakčnú daň – ROZHOVOR