Pondelok, 1. jún 2026
Mimoriadne správy
- Rana kladivom veľkým ako nákladiak, opísal obrovský výbuch továrne na pyrotechniku na Malte očitý svedok
- Brusel vystríhal Moskvu pred snahou ovplyvňovať arménske parlamentné voľby. Jerevan má plné právo zvoliť si vlastnú cestu
- Rusko v máji vyslalo proti Ukrajine rekordný počet útočných dronov
- V Bejrúte nenastane pokoj, kým Hizballáh neprestane útočiť, varoval izraelský minister obrany a nariadil pritvrdiť údery
- Macron oceňuje Trumpovu snahu o „rýchle dosiahnutie“ prímeria s Iránom a povzbudil ho v ďalšom úsilí
Turci v prípade vraždy ruského diplomata zadržali päť osôb
Webnoviny 7. január 2017 544
Štyroch zo zadržaných turecké úrady obvinili z členstva v teroristickej organizácii. Piaty zadržaný je podľa vyšetrovateľov predstaviteľom tzv. Fethullahovej teroristickej organizácie.
ANKARA 7. januára (WebNoviny.sk) - V rámci vyšetrovania vraždy ruského veľvyslanca Andreja Karlova zadržali turecké bezpečnostné zložky päť podozrivých osôb. Podľa agentúry Anadolu ide o kolegov páchateľa vraždy Mevlüta Merta Altintaša.Štyroch zo zadržaných turecké úrady obvinili z členstva v teroristickej organizácii. Piaty zadržaný je podľa vyšetrovateľov predstaviteľom tzv. Fethullahovej teroristickej organizácie (FETÖ), pričom mal na starosti kadetov v policajnej škole v meste Izmir, ktorú navštevoval aj Altintaš.
Útok na Karlova sa odohral 19. decembra v Ankare počas vernisáže výstavy fotografií. Páchateľ po svojom čine vykrikoval islamistické heslá, odsudzoval Rusko za účasť na vojenských operáciách v susednej Sýrii a hovoril o pomste za krviprelievanie v sýrskom meste Aleppo. Policajti ho následne usmrtili, predtým však stihol postreliť ešte tri osoby.
K zodpovednosti za vraždu Karlova sa prihlásila ozbrojená koalícia Džajš al-Fatah, ktorej členom je aj džihádistický Džabhat Fath aš-Šám (Front dobytia Sýrie), známy donedávna ako Front an-Nusra.
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan krátko po čine vyhlásil, že vyšetrovatelia odhalili evidentnú spojitosť medzi vrahom Karlova a hnutím exilového islamského duchovného Fethullaha Gülena žijúceho od roku 1999 v Spojených štátoch. Fethullah Gülen vraždu ruského veľvyslanca v Turecku odsúdil a odmietol obvinenia, že za útokom stálo jeho hnutie.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ak Briti opustia jednotný trh, konzervatívcov opustí donorNasledujúci článok
Baltickú tlačovú agentúru napadli hackeri, hodiny bola mimo
Unesení do pekla, z ktorého niet návratu. Kým srdce bije vás pohltí!
Od starovekého Ninive po dnešný Londýn. Príbeh, ktorý vás pohltí ako riečny prúd
Nad Košicami sa zrazili dva teplovzdušné balóny, jeden musel núdzovo pristáť v centre mesta – VIDEO