Piatok, 6. december 2019
Zamračené  -1,4 °C
Mimoriadne správy

Trumpa pozvanie Zarífa do Biarritzu neprekvapilo, francúzsky prezident ho požiadal o súhlas

 Webnoviny  26. august 2019  30
Trumpa pozvanie Zarífa do Biarritzu neprekvapilo, francúzsky prezident ho požiadal o súhlas

26.8.2019 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump povedal, že ho neprekvapilo pozvanie iránskeho ministra zahraničia Mohammada Džaváda Zarífa do Biarritzu s cieľom začať rokovania o znižovaní napätia.

Macron zachraňuje jadrovú dohodu


S francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom sa totiž o tom predtým rozprával. "Opýtal sa ma. Nepovažujem to vôbec za nezdvorilé, najmä keď ma žiadal o súhlas," uviedol Trump.

Už niekoľko mesiacov sa Macron snaží zohrávať vedúcu rolu pri zachraňovaní medzinárodnej jadrovej dohody z roku 2015, ktorá sa rozpadá, odkedy od nej Trump minulý rok odstúpil.

Trump sa k Zarífovi nebude vyjadrovať


Americký prezident novinárom na summite G7 vo Francúzsku len stroho povedal, že sa k Zarífovej prítomnosti vyjadrovať nebude. Niektorí predstavitelia uviedli, že Biely dom o pozvaní iránskeho ministra vopred nevedel.

Zaríf pricestoval do Biarritzu v nedeľu popoludní, pričom sa stretol s Macronom a ďalšími predstaviteľmi Francúzska, Nemecka a Veľkej Británie. Mesto opustil po päťhodinovej návšteve.

Viac k témam: jadrová dohoda, summit G7
Zdroj: Webnoviny.sk - Trumpa pozvanie Zarífa do Biarritzu neprekvapilo, francúzsky prezident ho požiadal o súhlas © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.