Streda, 29. január 2020
Slnečno  -0,8 °C
Mimoriadne správy

Lídri G7 pomôžu Brazílii v boji s požiarmi a s obnovou pralesa, blížia sa k dosiahnutiu dohody

 Webnoviny  26. august 2019  36
Lídri G7 pomôžu Brazílii v boji s požiarmi a s obnovou pralesa, blížia sa k dosiahnutiu dohody

26.8.2019 (Webnoviny.sk) - Lídri skupiny krajín G7 v nedeľu uviedli, že sú pripravení pomôcť Brazílii s bojom proti požiarom v amazonskom regióne, ako aj s nápravou škôd napáchaných prírodným živlom.

Lídri sa blížia k uzavretiu dohody


Francúzsky prezident Emmanuel Macron povedal, že lídri sa blížia k dosiahnutiu dohody, ktorá bude podľa jeho slov zahŕňať technické i finančné mechanizmy pomoci, "aby sme mohli pomôcť tým najefektívnejším možným spôsobom".

Kancelárka Angela Merkelová uviedla, že keď sa požiare podarí uhasiť, bude jej krajina i ďalšie hovoriť s Brazíliou o reforestácii.

"Samozrejme (je to) brazílske územie, ale máme tu otázku dažďových pralesov, čo je skutočne globálna otázka," povedala. "Zasiahnuté sú pľúca celej Zeme, a preto musíme nájsť spoločné riešenie," zdôraznila.

Na boj s požiarom nasadili armádu


Brazílsky prezident Jair Bolsonaro v piatok oznámil, že armáda poskytne 44-tisíc vojakov na boj proti požiarom v Amazonskom pralese. Bolsonaro sa pre požiare v Amazónii ocitol pod narastajúcim tlakom zo strany medzinárodného spoločenstva.

Amazonský prales produkuje obrovské množstvo kyslíka a je považovaný za kľúčový v úsilí obmedziť globálne otepľovanie.

Viac k témam: Amazonský prales, lesný požiar, summit G7
Zdroj: Webnoviny.sk - Lídri G7 pomôžu Brazílii v boji s požiarmi a s obnovou pralesa, blížia sa k dosiahnutiu dohody © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.