Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Lídri G7 pomôžu Brazílii v boji s požiarmi a s obnovou pralesa, blížia sa k dosiahnutiu dohody
Webnoviny 26. august 2019 621
26.8.2019 (Webnoviny.sk) - Lídri skupiny krajín G7 v nedeľu uviedli, že sú pripravení pomôcť Brazílii s bojom proti požiarom v amazonskom regióne, ako aj s nápravou škôd napáchaných prírodným živlom.
Lídri sa blížia k uzavretiu dohody
Francúzsky prezident Emmanuel Macron povedal, že lídri sa blížia k dosiahnutiu dohody, ktorá bude podľa jeho slov zahŕňať technické i finančné mechanizmy pomoci, "aby sme mohli pomôcť tým najefektívnejším možným spôsobom".
Kancelárka Angela Merkelová uviedla, že keď sa požiare podarí uhasiť, bude jej krajina i ďalšie hovoriť s Brazíliou o reforestácii.
"Samozrejme (je to) brazílske územie, ale máme tu otázku dažďových pralesov, čo je skutočne globálna otázka," povedala. "Zasiahnuté sú pľúca celej Zeme, a preto musíme nájsť spoločné riešenie," zdôraznila.
Na boj s požiarom nasadili armádu
Brazílsky prezident Jair Bolsonaro v piatok oznámil, že armáda poskytne 44-tisíc vojakov na boj proti požiarom v Amazonskom pralese. Bolsonaro sa pre požiare v Amazónii ocitol pod narastajúcim tlakom zo strany medzinárodného spoločenstva.
Amazonský prales produkuje obrovské množstvo kyslíka a je považovaný za kľúčový v úsilí obmedziť globálne otepľovanie.
Viac k témam: Amazonský prales, lesný požiar, summit G7
Zdroj: Webnoviny.sk - Lídri G7 pomôžu Brazílii v boji s požiarmi a s obnovou pralesa, blížia sa k dosiahnutiu dohody © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO
Zamestnankyne úradu práce v Pezinku zneužili systém pomoci počas pandémie, vznikla škoda viac ako pol milióna eur
Piešťany chystajú na otvorenie letnej kúpeľnej sezóny bohatý program, Kolonádový most je však stále zatvorený – FOTO