Štvrtok, 23. január 2020
Jasno  -2,4 °C
Mimoriadne správy

Izraelské lietadlá zaútočili na palestínsku základňu, nálety prišli v čase zvýšeného napätia

 Webnoviny  26. august 2019  28
Izraelské lietadlá zaútočili na palestínsku základňu, nálety prišli v čase zvýšeného napätia

26.8.2019 (Webnoviny.sk) - Izraelské vojenské lietadlá zaútočili na palestínsku základňu na východe Libanonu. Informovala o tom libanonská Národná tlačová agentúra.

Podľa nej v pondelok ráno tri nálety zasiahli základňu Sýriou podporovanej skupiny známej ako Ľudový front za oslobodenie Palestíny - Hlavné velenie pri obci Kusája v údolí Bikáa. Izrael zatiaľ letecké útoky nekomentoval.

Nálety prišli v čase zvýšeného napätia v regióne. Stalo sa tak tiež deň po tom, čo sa v Bejrúte na budovu, v ktorej sídli mediálna kancelária militantného hnutia Hizballáh, zrútil jeden údajný izraelský dron a druhý neskôr neďaleko explodoval. Izraelské letecké útoky na palestínske frakcie v Libanone boli v ostatných rokoch zriedkavé.

Viac k témam: dron, letecký útok, vojenská základňa
Zdroj: Webnoviny.sk - Izraelské lietadlá zaútočili na palestínsku základňu, nálety prišli v čase zvýšeného napätia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.