Streda, 29. január 2020
Jasno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Nové hlavné mesto Indonézie bude v provincii Východný Kalimantan, nahradí potápajúcu sa Jakartu

 Webnoviny  26. august 2019  23
Nové hlavné mesto Indonézie bude v provincii Východný Kalimantan, nahradí potápajúcu sa Jakartu

26.8.2019 (Webnoviny.sk) - Nové hlavné mesto Indonézie, ktoré nahradí preľudnenú, potápajúcu sa a znečistenú Jakartu, sa bude nachádzať v provincii Východný Kalimantan. V pondelok to oznámil prezident Joko Widodo.

Rozhodnutiu predchádzali rozsiahle štúdie


Rozhodnutiu presunúť metropolu do provincie na indonézskej časti ostrova Borneo, o ktorý sa krajina delí s Malajziou a Brunejom, podľa jeho slov predchádzali hĺbkové štúdie.

Najideálnejšie miesto pre nové hlavné mesto je na pomedzí okresov Penajam Paser a Kutai Kertanegara, vysvetlil Widodo.

Metropolu presunú preč z ostrova Jáva


Dlhé roky diskutovaná výstavba nového hlavného mesta na ostrove Borneo sa pohla dopredu v apríli, keď Widodo schválil plán presunúť indonézsku metropolu preč z ostrova Jáva, ktorý je najľudnatejším v krajine.

Jakarta je rozľahlá desaťmiliónová metropola. Po započítaní širšej metropolitnej oblasti sa počet jej obyvateľov až strojnásobí.

Viac k témam: Jakarta, nové hlavné mesto
Zdroj: Webnoviny.sk - Nové hlavné mesto Indonézie bude v provincii Východný Kalimantan, nahradí potápajúcu sa Jakartu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.