Streda, 29. január 2020
Jasno  -1 °C
Mimoriadne správy

Zadržaný supertanker pri Gibraltári zmenil meno aj majiteľa, ten rozhodne o konečnej destinácii lode

 Webnoviny  26. august 2019  30
Zadržaný supertanker pri Gibraltári zmenil meno aj majiteľa, ten rozhodne o konečnej destinácii lode

26.8.2019 (Webnoviny.sk) - Iránsky ropný tanker zadržaný dočasne pri Gibraltári zmenil aj spolu s nákladom ropy majiteľa. Oznámil to v pondelok v Teheráne hovorca iránskej vlády Alí Rabieí. Podľa jeho slov bude teraz nový majiteľ rozhodovať o konečnej destinácii plavidla.

Loď Adrian Darya, predtým Grace 1, zadržiavali úrady pri Gibraltári niekoľko týždňov pre podozrenie z nelegálneho transportu ropy do Sýrie, a teda porušovania sankcií Európskej únie.

Spojené štáty rovnako vydali príkaz na jej zadržanie a varovali štáty, aby ju neprijali. Plavidlo uvádzalo ako cieľ svojej cesty Turecko, medzičasom ho však zrušilo. Stále sa nachádza v Stredozemnom mori a mieri na východ. Jeho náklad má hodnotu 130 miliónov dolárov.

Viac k témam: nelegálny transport, ropa, ropný tanker, supertanker Adrian Darya 1
Zdroj: Webnoviny.sk - Zadržaný supertanker pri Gibraltári zmenil meno aj majiteľa, ten rozhodne o konečnej destinácii lode © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.