Streda, 28. január 2026
Mimoriadne správy
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Konzervatívny republikán Dan Coats (73) bol 16 rokov americkým senátorom za štát Indiana.WASHINGTON 6. januára (WebNoviny.sk) - Novozvolený prezident USA Donald Trump vymenuje za nového šéfa amerických tajných služieb bývalého senátora Dana Coatsa. Oznámili to vo štvrtok viaceré americké médiá s odvolaním sa na dobre informované zdroje.
Príslušné oficiálne oznámenie Trumpovho tímu sa očakáva ešte tento týždeň. Coats by mal nahradiť Jamesa Clappera, ktorý v súlade s očakávaniami avizoval svoj odchod z funkcie už krátko po novembrových prezidentských voľbách.
Konzervatívny republikán Dan Coats (73) bol 16 rokov americkým senátorom za štát Indiana. Vlani ohlásil svoj odchod do dôchodku a už sa neuchádzal o znovuzvolenie. V minulosti pôsobil aj ako americký veľvyslanec v Nemecku.
Riaditeľ amerických spravodajských služieb (DNI) dohliada na činnosť 16 agentúr a úradov, zodpovedá sa priamo prezidentovi a patrí medzi jeho najbližších poradcov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Rusi sa sťahujú zo Sýrie, prvý odpláva Admiral KuznecovNasledujúci článok
Briti nemajú kde bývať, vláda postaví nové mestá a dediny
Láska, ktorá sa vracia v bielych šatách. Romantický úvod série Wedding Dreams
Odborári v Amazon Slovakia podali podnet na inšpektorát práce, dôvodom je prepustenie predsedu odborovej organizácie
Červené stoličky z projektu Sadni si! sa na jar vrátia do ulíc Bratislavy, zapožičať sa dajú do konca mesiaca – FOTO