Streda, 17. august 2022
Slnečno  17,8 °C
Mimoriadne správy

Talibanec zabil pri samovražednom útoku v Pakistane troch vojakov a dvadsiatich zranil

 Webnoviny   5. september 2021  161
Talibanec zabil pri samovražednom útoku v Pakistane troch vojakov a dvadsiatich zranil

5.9.2021 (Webnoviny.sk) - Pri samovražednom útoku v Pakistane zahynuli traja vojaci a ďalších 20 utrpelo zranenia. Informovalo o tom v nedeľu pakistanské ministerstvo vnútra.

K útoku v provincii Balúčistán , ktorá hraničí s Afganistanom, sa prihlásila islamistická skupina Tehrik-i-Tálibán Pákistán (TTP).

Podľa polície útočník so šesťkilogramovou výbušninou vrazil motocyklom do vozidla polovojenskej jednotky. TTP, ktorá je spojencom Talibanu v Afganistane, v poslednom čase zintenzívnila svoje útoky na pakistanské bezpečnostné sily.

Pakistanský Taliban v minulosti čelili obvineniam zo spolupráce s teroristickou sieťou al-Káida. Jeho bojovníci našli útočisko práve v bezprávnej pohraničnej oblasti medzi Pakistanom a Afganistanom.

Viac k témam: samovražedný útok, TTP Tehrik-i-Tálibán Pákistán
Zdroj: Webnoviny.sk - Talibanec zabil pri samovražednom útoku v Pakistane troch vojakov a dvadsiatich zranil © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.