Streda, 27. október 2021
Slnečno  5,4 °C
Mimoriadne správy

Taliban chce mať s Nemeckom silné vzťahy, potrebuje pomoc a podporu. Spolupráca s USA je odpustená

 Webnoviny   5. september 2021  111
Taliban chce mať s Nemeckom silné vzťahy, potrebuje pomoc a podporu. Spolupráca s USA je odpustená

5.9.2021 (Webnoviny.sk) - Hnutie Taliban si po prevzatí moci v Afganistane želá plnohodnotné diplomatické vzťahy s Nemeckom. V rozhovore pre týdenník Welt am Sonntag to uviedol hovorca hnutia Zabihulláh Mudžáhid.

„S Nemeckom chceme nadviazať silné a oficiálne diplomatické vzťahy,“ povedal Mudžáhid. Taliban podľa denníka verí, že z Nemecka získa finančnú podporu aj humanitárnu pomoc.

Želá si tiež spoluprácu v oblasti zdravotníctva, vzdelávania a poľnohospodárstva. Mudžáhid označil za nešťastné, že Nemecko v Afganistane spolupracovalo s Američanmi, dodal však, že „to je teraz odpustené“.

Nemecká vláda sa k nadviazaniu oficiálnych vzťahov s Talibanom stavia zdržanlivo. Za prioritu aktuálne považuje evakuovať z krajiny zostávajúcich Afgancov, ktorí spolupracovali s Nemeckom.

Viac k témam: diplomatické vzťahy, Taliban
Zdroj: Webnoviny.sk - Taliban chce mať s Nemeckom silné vzťahy, potrebuje pomoc a podporu. Spolupráca s USA je odpustená © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.