Nedeľa, 17. január 2021
Oblačno  -5,4 °C
Mimoriadne správy

Taliansko si nemôže dovoliť ďalšiu vlnu infekcií, nevyhnutný bude celoštátny zákaz lyžovania

 Webnoviny  25. november 2020  73
Taliansko si nemôže dovoliť ďalšiu vlnu infekcií, nevyhnutný bude celoštátny zákaz lyžovania

25.11.2020 (Webnoviny.sk) - Celoštátny zákaz lyžovania bude vzhľadom na pandemickú situáciu v Taliansku počas vianočných sviatkov nevyhnutný. Vyhlásil to v stredu minister zdravotníctva Roberto Speranza. Situácia je podľa neho napriek náznakom zlepšenia stále znepokojujúca a krajina si na začiatku budúceho roka nemôže dovoliť ďalšiu vlnu infekcií.

„V utorok sme mali za jeden deň 853 úmrtí, ktoré súvisia s ochorením COVID-19. Obmedzenia v čase Vianoc sú, žiaľ, nevyhnutné,“ povedal minister. Napriek povzbudzujúcim signálom vláda zostáva v režime „najvyššej ostražitosti“, zdôraznil minister.

Viac o téme: Koronavírus„Kým nebude k dispozícii bezpečná terapia, bezpečné vakcíny, zostávajú ako jediná zbraň preventívne opatrenia, ktoré si vyžadujú obete,“ dodal Speranza. Bývalý taliansky eurokomisár a predseda Európskeho parlamentu (EP) Antonio Tajani predtým vyzval na celoeurópsku reguláciu tohtoročnej lyžiarskej sezóny.

„V Európe potrebujeme spoločné pravidlá. Musíme zabrániť tomu, aby nelojálna konkurencia spôsobila útek našich turistov do zahraničia. V ohrození sú tisíce pracovných miest,“ napísal Tajani na Twitteri.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, lyžiarska sezóna
Zdroj: Webnoviny.sk - Taliansko si nemôže dovoliť ďalšiu vlnu infekcií, nevyhnutný bude celoštátny zákaz lyžovania © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.