Nedeľa, 17. január 2021
Zamračené  -5,7 °C
Mimoriadne správy

Prezident Číny zagratuloval Bidenovi k víťazstvu vo voľbách, očakáva ozdravenie vzájomných vzťahov

 Webnoviny  25. november 2020  62
Prezident Číny zagratuloval Bidenovi k víťazstvu vo voľbách, očakáva ozdravenie vzájomných vzťahov

25.11.2020 (Webnoviny.sk) - Čínsky prezident Si Ťin-pching zagratuloval novozvolenému americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi k výhre v prezidentských voľbách a vyjadril nádej na spoluprácu výhodnú pre obe strany. "Zdravé a stabilné" vzťahy sú podľa Siho blahoželania, ktoré citovala tlačová agentúra Sin-chua, "všeobecným očakávaním medzinárodnej komunity".

"Dúfame, že obe strany podporia atmosféru bez konfliktov a konfrontácie, vzájomný rešpekt a obojstranne výhodnú spoluprácu, zamerajú sa na spoluprácu, budú obmedzovať rozdiely a podporia zdravý a stabilný rozvoj čínsko-amerických vzťahov," uvádza sa vo vyjadrení čínskeho prezidenta.

Viac o téme: Prezidentské voľby v USAV rámci veľkých krajín Čína zagratulovala Bidenovi k víťazstvu vo voľbách ako jedna z posledných. Podľa niektorých komentátorov sa chcel Peking možno vyhnúť ešte väčšiemu napätiu vo vzťahoch s dosluhujúcim prezidentom Donaldom Trumpom, ktorý ešte neuznal prehru. Vzťahy medzi USA a Čínou sú vypäté pre konflikty v oblasti obchodu, technológií a bezpečnosti.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Číny zagratuloval Bidenovi k víťazstvu vo voľbách, očakáva ozdravenie vzájomných vzťahov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.