Nedeľa, 17. január 2021
Oblačno  -5,4 °C
Mimoriadne správy

Do brány Merkelovej úradu vrazilo auto, na politikov kričal nápis vrahovia detí a starých ľudí (foto)

 Webnoviny  25. november 2020  63
Do brány Merkelovej úradu vrazilo auto, na politikov kričal nápis vrahovia detí a starých ľudí (foto)

25.11.2020 (Webnoviny.sk) - Do brány budovy v Berlíne, v ktorej sídli úrad nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, v stredu ráno nabúralo auto. Informovala o tom berlínska polícia s tým, že napáchalo len malé škody. Päťdesiatštyriročného vodiča policajti zatkli, podrobnosti o ňom ale zatiaľ nezverejnili. Záchranári na mieste uviedli, že vodiča ošetrili v sanitke.

Na aute je bielou farbou napísaný slogan "Vy prekliati vrahovia detí a starých ľudí," na jednej strane a "zastavte globalizačnú politiku" na strane druhej. Takmer nepoškodené vozidlo, ktoré má poznávacie značky zo západonemeckého okresu Lippe, odtiahli berlínski hasiči. Vonkajšia kovová brána, ktorá sa nachádza pri budove ochranky, je len ľahko pokrivená.

Viac o téme: KoronavírusZatiaľ nie je známe, čo je motívom incidentu, no odohral sa v deň, keď sa Merkelová virtuálne stretáva s premiérmi spolkových krajín v spojitosti s predĺžením čiastočného lockdownu.

Vládny prístup a opatrenia proti pandémii nového koronavírusu sa aj napriek podpore väčšiny Nemcov stretávajú s protestami, ktoré bývajú aj násilné. Merkelovej kancelária sa k incidentu bezprostredne nevyjadrila.

Viac k témam: Koronavírus, útok autom
Zdroj: Webnoviny.sk - Do brány Merkelovej úradu vrazilo auto, na politikov kričal nápis vrahovia detí a starých ľudí (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.