Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Tajani: Po vzbure wagnerovcov je mýtus o jednote Putinovho Ruska preč

 Webnoviny  25. jún 2023  81  
Tajani: Po vzbure wagnerovcov je mýtus o jednote Putinovho Ruska preč

25.6.2023 (SITA.sk) - Pokus o vzburu zo strany ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny podľa talianskeho ministra zahraničných vecí Antonia Tajaniho ukázal slabosť Ruska a ruskej vlády a môže pomôcť Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Šéf talianskej diplomacie pre denník Il Messaggero povedal, že pokus wagnerovcov o vzburu znamená, že „mýtus o jednote Putinovho Ruska je preč". Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

„Táto vnútorná eskalácia rozdeľuje ruskú armádu. Je to nevyhnutný výsledok podporovania a financovania légie žoldnierov," dodal Tajani. Poznamenal, že v dôsledku krokov Wagnerovej skupiny sa „dá s určitosťou povedať, že dnes je ruský front slabší ako včera". Vyjadril pritom nádej, že mier na Ukrajine „je teraz bližšie".

„Invázia na Ukrajinu sa obrátila ako bumerang proti Putinovi. Rusi nemôžu zvíťaziť, v bleskovej vojne zlyhali. Teraz platia za problémy a rozpory vo vojenskom aparáte," konštatoval taliansky minister.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Tajani: Po vzbure wagnerovcov je mýtus o jednote Putinovho Ruska preč © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.