Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  21,1 °C
Mimoriadne správy

Prigožin podľa Kasianova z Bieloruska odíde do džungle, Putin mu nemôže odpustiť

 Webnoviny  25. jún 2023  82  
Prigožin podľa Kasianova z Bieloruska odíde do džungle, Putin mu nemôže odpustiť

25.6.2023 (SITA.sk) - Šéf ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin podľa bývalého ruského premiéra Michaila Kasianova nezostane v Bielorusku. „Myslím si, že najprv pôjde do Bieloruska, ale predpokladám, že z Bieloruska odíde do Afriky a bude niekde v džungli," povedal Kasianov pre BBC. „Putin mu to nemôže odpustiť," dodal.

Šéf wagnerovcov podľa Kasianova zničil Putinovu stabilitu a nad životom Prigožina preto bude visieť veľký otáznik. Pre Putina je podľa ruského expremiéra vzbura Wagnerovej skupiny „začiatkom konca ... je teraz vo veľkých ťažkostiach".

Michail Kasianov bol predsedom ruskej vlády v rokoch 2000 až 2004, keď už bol Putin prezidentom. Po tom, ako ho z postu premiéra Putin odvolal, sa Kasianov stal jedným z popredných kritikov ruského prezidenta.

Viac k témam: Ruský prezident, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Prigožin podľa Kasianova z Bieloruska odíde do džungle, Putin mu nemôže odpustiť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.